Përvojat e gjermanëve A1 Family Confluence Entrants

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    mavigece
    pjesëmarrës

    hi miq

    Unë u mësoj studentëve që duhet të marrin provimin a1 për bashkimin familjar gjatë fundjavës. dhe pyesja veten para provimit a1
    A fut dikush dhe i mban mend pyetjet apo temat? Dua të ndihmoj më shumë studentët e mi ..
    Faleminderit shume paraprakisht…
    miq këtu, le të ndajmë përvojat tona pas provimit dhe provimit.

    gökmen
    pjesëmarrës

    pershendetje nate blu une jam duke pergatitur studentet per kete provim, po kerkoj te njejten pyetje, dhe pyetjet qe kam mesuar deri tani jane bere nga libri i quajtur start 1, hören (richtig oder falsch), sprechen dhe kartat u shperndahen grupeve prej 3-4 vetash dhe u kerkohet te flasin per to. Nëse kam më shumë informacion ose nëse jeni, le ta ndajmë, eja lehtë

    mavigece
    pjesëmarrës

    Faleminderit, unë kam kaseta dhe pyetje në lidhje me temën e urrejtjes, nëse doni, unë mund t'ju dërgoj edhe kasetë dhe broshurë. Sigurisht, ekziston diçka që ju e dini shumë mirë, që orët e provimeve ndryshojnë në periudha të caktuara. por prapë kjo broshurë dhe shirit mund t'ju drejtojë tek mësuesi. Ju mund t'i përgatitni studentët duke bërë pyetje të ndryshme në të njëjtën mënyrë.

    Duhet _-_ muaj
    pjesëmarrës

    Përshëndetje, unë dhashë provimin më 31 tetor dhe e fitova atë. Po, duke dëgjuar provimin, ata japin një letër dhe një pjesë si të drejtë dhe të gabuar, ata japin letrën dhe një pjesë poshtë saj është e mbushur sipas pjesës dhe herën tjetër kur të kemi provimin, mos flisni për veten tuaj, nga keni ardhur, ku jetoni, çfarë profesioni keni bërë? Ju bëni një pyetje në lidhje me të dhe ai do t'ju dërgojë një pyetje, atëherë ju jeni pyetur për një kartë tjetër, unë cvp sipas tij, atëherë ka përsëri fitime, ju kërkoni këtë kurs si okart (sie shtatzënë) shpresoj se kam ndihmuar dhe do të doja të ndihmoja miqtë sepse është shumë e vështirë statusi

    mavigece
    pjesëmarrës

    Përshëndetje Mel_ay Faleminderit shumë për ndarjen tuaj. Shpresoj se e keni kaluar provimin dhe keni të drejtë, për fat të keq është një situatë vërtet e vështirë.
    Faleminderit përsëri për ndarjen…

    Unë jam mall
    pjesëmarrës

    slm Nuk munda ta gjej këtë libër start a1, ku mund ta gjej, po bëhem gati për këtë provim dhe jam në një situatë shumë të vështirë.

    erdem_xnumx
    pjesëmarrës

    miq, unë jam duke u përgatitur, por duhet të punoj sa më shumë që të mundemi, thjesht le të mos panikojmë shumë dhe duhet ta bëjmë gjatë gjithë kohës. Për të, kjo gjuhë gjermane duhet të jetë shumë e rrjedhshme. Nuk ka shumë vështirësi në këtë provim. Sipas miqve, mos u shqetësoni shumë për të. eja

    ((Sema ^))
    pjesëmarrës

    miq, nesër do të jap provimin :(((((((((((((((() () ()) Unë kam njohuri praktike, a mund të jetë një warsa një shembull për mua? :(:(:(

    seiblossstill
    pjesëmarrës

    miq, nesër do të jap provimin :(((((((((((((((() () ()) Unë kam njohuri praktike, a mund të jetë një warsa një shembull për mua? :(:(:(

    shoku im 1. pse nuk pyete deri ne kete here cfare mbetet neser ketu
                  2. çfarë doni të mësoni në lidhje me provimin
    le të të ndihmojmë të pyesësh se cili është shembulli që dëshiron

    ((Sema ^))
    pjesëmarrës

    Në të vërtetë, unë e di se çfarë do të më dalë përpara në provim, por kam dëgjuar që mësuesit që dua të mësoj po ndihmojnë në provim ose arsyeja që unë e kërkova këtë është sepse ata ndihmojnë vetëm studentët goë.

    seiblossstill
    pjesëmarrës

    Në të vërtetë, unë e di se çfarë do të më dalë përpara në provim, por kam dëgjuar që mësuesit që dua të mësoj po ndihmojnë në provim ose arsyeja që unë e kërkova këtë është sepse ata ndihmojnë vetëm studentët goë.

    miku im, nuk e pashë që ata ndihmuan ndokënd, pjesa e parë e provimit, domethënë haren lesen schreiben, mua më kishte mbetur shumë kohë për 65 minuta në total. Ata nuk e shpjegojnë temën e letrës në turqisht, më lejoni ta tregoj gjithashtu

    cetinxnumx
    pjesëmarrës

    Sapo fillova kursin, sapo fillova kursin, pyetjet janë lëndë të caktuara, mësuesit japin mësim sipas njërës prej tyre.

    mbarmeno
    pjesëmarrës

    pershendetje jam Mbarmeno nga Hatai kam 2 muaj qe po pergatitem dhe kursi po perfundon.kam probleme me daten e provimit.te telefononi pas dates 7 janar.Gjithashtu nje shok me pyeti se cila eshte permbajtja e provimit është. Mostra e provimit e dhënë nga Goethe është e njëjtë me atë në adresën që do të jap. Pyetjet janë sigurisht të ndryshme. Periodikisht, por sistemi i provimeve dhe formatet e pyetjeve janë të gjitha të njëjta. Goethe nuk mund të shkojë përtej kësaj. Jini të sigurt , ky mostër provimi mund të jetë udhëzuesi juaj. Klikoni në seksionin e provimit të bashkimit familjar në www.almanyagocyasasi.com ose ( http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm.  ) Shkruaj direkt kete dhe do te marresh nje kampion provimi.shpresoj qe kjo adrese te ndihmoje te gjithe shoket e mi qe kane nevoje.Oh dhe perpara se ta harroj mund te blesh librin A1 te Goethe-s, ka nje librari gjermane vetem 20 metra larg. nga instituti.Pyesni zyrtarin ne departamentin e informacionit te institutit ai do te pershkruaj menjehere se neser eshte shume afer..ju uroj fat te gjitheve.nese dikush ka informacion te ri ju lutem shperndaje...!!!

    mbarmeno
    pjesëmarrës

    https://www.goethe.de/lrn/prj/pba/sd1/mat/deindex.htm  Kur të hapet kjo faqe, klikoni në Modelsatz, shembulli i saktë i të 4 seksioneve të provimit është aty nga…

    sawyerxnumx
    pjesëmarrës

    Miq sot kam bere provimin Start 1.Kam kaluar me 98 pike...Nuk eshte provim per tu frikesuar.Mjafton te gjesh dokumentat dhe te studiosh per gjerat e nevojshme.Urojme fat te gjitheve...

    seiblossstill
    pjesëmarrës

    Miq sot kam bere provimin Start 1.Kam kaluar me 98 pike...Nuk eshte provim per tu frikesuar.Mjafton te gjesh dokumentat dhe te studiosh per gjerat e nevojshme.Urojme fat te gjitheve...

    urime shoku, bravoo, more nje pike te mrekullueshme keshtu qe nuk e kuptova si e kalove provimin sot dhe e mesove rezultatin sepse goethe nuk jep te njejten dite

Duke shfaqur 15 përgjigje - 1 deri në 15 (3,074 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.