Promovimi i Dhomës Gjermane

> Forumet > Pyetje dhe përgjigje rreth mësimeve gjermane > Promovimi i Dhomës Gjermane

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    darkinoglu_
    pjesëmarrës

    Miqtë Almancadan Unë kam një homestay Unë dua të prezantoj një dhomë Unë do të zgjedh një foto të parë unë do të futë dhomë sipas saj Shembull: Ka një tavolinë pranë shtratin tim.

    foto:

    0NnLqR.jpg

    specifike.
    pjesëmarrës

    Përshëndetje
    Më vjen keq të dëgjoj që jeni këtu. Ich hab ein großes Zimmer mit viel Möbelstücke…Mein Bett ist 100×200 cm groß und hat auch ein Bettkasten… Ich kann mansche unbenutzte Sachen hier das Bettkasten reintun…. Neben dem Bett befindet sich eine Nachtkommode mit 2 Schubladen….Uber meinem Bett, gibt es auf der Wand ein schönes Panorama Bild….Es gibt noch ein fast gleiches Bild auf anderer Wand…. Auf der rechten Seite von der Nachtkommode, gibt es Computertisch… Ich kann aber diesen Tisch auch als Schreibtisch….Ich hab einen Stuhl in der Farbe gelb….noch eine Kommode mit 5 Schubladen und 2 Türige Kleiderchmitechrank…. Die Frontfarbe der Möbeln sind blau und der Korpus ist in der Farbe buche… Das letzte Teil meines Zimmers ist ein schöner Teppich auch in blau aber noch in beige…. Gjithashtu wie gesagt, ich hab ein großes Zimmer mit viel Möbelstücke….

    Unë u përpoqa të isha sa më i dobishëm, shoku im. Shpresoj se do të funksionojë për ju.

    yenicerixnumx
    pjesëmarrës

    Është një ide e pakuptimtë. Nëse bëjmë këtë promovim, nuk do të bësh asnjë të mirë. Unë mendoj se ju e njihni atë këtu në verë dhe ne gjejmë mangësitë dhe do të jetë më e dobishme për ju.
    Selametle

    Miqtë Almancadan Unë kam një homestay Unë dua të prezantoj një dhomë Unë do të zgjedh një foto të parë unë do të futë dhomë sipas saj Shembull: Ka një tavolinë pranë shtratin tim.

    foto:

    0NnLqR.jpg

    darkinoglu_
    pjesëmarrës

    Po Ju keni të drejtë, por Almancan Asgjë nuk e kuptoj :D

    darkinoglu_
    pjesëmarrës

    Kjo është Arda

    Përshëndetje
    Më vjen keq të dëgjoj që jeni këtu. Ich hab ein großes Zimmer mit viel Möbelstücke…Mein Bett ist 100×200 cm groß und hat auch ein Bettkasten… Ich kann mansche unbenutzte Sachen hier das Bettkasten reintun…. Neben dem Bett befindet sich eine Nachtkommode mit 2 Schubladen….Uber meinem Bett, gibt es auf der Wand ein schönes Panorama Bild….Es gibt noch ein fast gleiches Bild auf anderer Wand…. Auf der rechten Seite von der Nachtkommode, gibt es Computertisch… Ich kann aber diesen Tisch auch als Schreibtisch….Ich hab einen Stuhl in der Farbe gelb….noch eine Kommode mit 5 Schubladen und 2 Türige Kleiderchmitechrank…. Die Frontfarbe der Möbeln sind blau und der Korpus ist in der Farbe buche… Das letzte Teil meines Zimmers ist ein schöner Teppich auch in blau aber noch in beige…. Gjithashtu wie gesagt, ich hab ein großes Zimmer mit viel Möbelstücke….

    A jeni i sigurt se shoku juaj e ka shkruar këtë? Nice Long ka qenë por

    kaanxnumx
    pjesëmarrës

    Të gjitha sendet në fotografi korrespondojnë me gjuhën gjermane të treguar nga shoku juaj, me pak fjalë, të gjitha janë të sakta. :)

    e është
    pjesëmarrës

    Faleminderit…..

Duke shfaqur 6 përgjigje - 1 deri në 6 (6 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.