Rreth transportit nga Gjermania në Turqi.

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    Kilicarslan
    pjesëmarrës

    Përshëndetni miqtë,

    Për shkak të vdekjes së gjyshes, unë duhej të vija në Turqi pas aplikimit të kartës së qëndrimit. Unë i dhashë bashkëshortit tim një autorizim për të marrë kartën e qëndrimit dhe ai ma dërgoi me Deutsche Post më 18 mars, pasi mori kartën e qëndrimit. Sidoqoftë, ngarkesa nuk ka arritur akoma. Shikoj numrin e gjurmimit dhe duket se është në tranzit në sistemin e PTT-së. Kur telefonuam Deutsche Post, thuhet se ngarkesa u dërgua më 21.03.2019. A mendoni se ekziston mundësia e humbjes së ngarkesës? Nëse nesër shkoj në konsullatë, a mund të marr një dokument udhëtimi të përkohshëm duke aplikuar për një kartë qëndrimi të humbur? A e lëshojnë ata këtë dokument udhëtimi në të njëjtën ditë? A duhet të sjell ndonjë dokument tjetër? Faleminderit paraprakisht për ndihmën tuaj.

    i pashpirt
    pjesëmarrës

    Dërgova një paketë dhe u deshën 35-40 ditë. Nëse nuk do të kishit shmangur paratë për një çështje kaq të rëndësishme dhe të dërgonit në UPS express, ato do të arrinin tek ju për 24 orë pasi unë kam punuar atje dhe di të njëjtën gjë. Armë me aeroplan. Ata dërgojnë

    Kilicarslan
    pjesëmarrës

    Dërgova një paketë dhe u deshën 35-40 ditë. Nëse nuk do të kishit shmangur paratë për një çështje kaq të rëndësishme dhe të dërgonit në UPS express, ato do të arrinin tek ju për 24 orë pasi unë kam punuar atje dhe di të njëjtën gjë. Armë me aeroplan. Ata dërgojnë

    Fatkeqësisht i thashë që ta dërgonte përmes ups, por kur zyrtari i Deutsche Post tha se do të shkonte për 8 ditë, ai e dërgoi atë nga atje. Shpresoj se ngarkesa nuk ka shanse të humbasë. 

    Nesibe e
    pjesëmarrës

    Fatkeqësisht i thashë që ta dërgonte përmes ups, por kur zyrtari i Deutsche Post tha se do të shkonte për 8 ditë, ai e dërgoi atë nga atje. Shpresoj se ngarkesa nuk ka shanse të humbasë.

    Unë uroj që të mund të prisni edhe pak nëse bëni rimbursimin, mendoj se në disa raste thuhej 8 ditë, por mund të zgjasë deri në 2 javë. Gruaja ime më dërgoi dokumente dhe unë i mora për 13 ditë.

    Kilicarslan
    pjesëmarrës

    Unë uroj që të mund të prisni edhe pak nëse bëni rimbursimin, mendoj se në disa raste thuhej 8 ditë, por mund të zgjasë deri në 2 javë. Gruaja ime më dërgoi dokumente dhe unë i mora për 13 ditë.

    Transporti mbërriti pas 28 ditësh :)

    almanyafatih
    pjesëmarrës

    Kam dërguar dhe marrë ngarkesë 3 ose 4 herë. Në përgjithësi, ata që vijnë nga Gjermania marrin 1.5 deri në 2 javë. 1 javë janë nga Turqia. Mund të zgjatet sipas qytetit dhe festave të palës tjetër.

    bivens
    pjesëmarrës

    Transporti i mallrave nga Gjermania në Turqi përfshin transportin e mallrave midis dy vendeve. Kompani të ndryshme logjistike ofrojnë shërbime të tilla si transporti ajror, detar dhe transporti tokësor për të lehtësuar lëvizjen e mallrave, duke siguruar shpërndarje efikase dhe pajtueshmëri me rregulloret doganore për tregtinë ndërkombëtare..

Duke shfaqur 6 përgjigje - 1 deri në 6 (6 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.