Ndihmoni me B1 Telc Certification

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    CIPET
    pjesëmarrës

    Përshëndetni miq,
    Në fund të majit, ndoqa provimin e telc b1. Sot, kur mora rezultatet, Hören / Lesen erdhi B1, Schreiben B1 por Sprechen A2
    Ishte një zonjë polake në provimin e të folurit dhe një mësuese nga kursi.Kur i pyeta ata që morën provimin e mëparshëm se çfarë lloj pyetjesh kishin në pjesën e vetë-prezantimit, ata thanë se kishin nga 3 deri në 5 pyetje.
    Këto ishin pyetje të nivelit b1 siç janë planet pas provimit, koha e lirë, etj. Vazhdova me rezultatin 2 nga 100 në provimin A95 që mori kursi. Atëherë unë isha i ekspozuar ndaj rreth 14 ose më shumë pyetjeve. Unë nuk mendoj se këto janë të nivelit b1. Kam përcjellë atë që pashë në fotografinë para nesh në Teil 2 në përputhje me b1 dhe pasi kam hyrë në provim vetëm, mësuesi i dytë më shoqëroi në planifikimin në teil 3. Ishte pjesa më e mirë, por kur rezultati i kërkuar për b1 ishte 75 e lart, ajo më dha 74,0.
    Unë e pyeta kursin, më pyeti nëse pyetjet mbahen me shkrim, ai tha jo, tregova rezultatet e seksioneve të tjera dhe situatën dhe situatën pa rishkruar tarifën për provimin që ne ofruam për t'u takuar përsëri. Dëshiroj të apeloj në seksionin e Mündliche.
    Nëse keni njohuri ose përvojë në lidhje me këtë, unë po pres ndihmën tuaj.

    Faleminderit.

    tugce_doerj është
    pjesëmarrës

    Ju mund të bëni një ankesë nëse mendoni se personi që zhvillon provën ishte i qëllimshëm ndaj jush. Ankohen në departamentet përkatëse. Ju gjithashtu i shpjeguat situatës shkollës tuaj dhe ata thanë që të rinovonin provimin. Tani ose do ta kaloni provimin ose do të prisni që ankesa të përmbyllet.

    CIPET
    pjesëmarrës

    Hi all,
    Kundërshtimi ynë erdhi në një rezultat pas 4 javësh dhe ata raportuan se nuk kishte asnjë gabim në rezultatet. Unë akoma dha provimin tjetër për të mos lënë të nxehtit dhe rezultatet erdhën. Kam kaluar duke marrë B1 nga të gjitha departamentet. Më lejoni të shtoj një shënim për miqtë që nuk kanë njohuri.Nëse e kaloni provimin B2 dhe Politik brenda 1 viteve nga data kur keni hyrë për herë të parë në Gjermani, ju mund të merrni gjysmën e tarifës që keni paguar në Kurs.
    Ju mund të merrni informacionin e nevojshëm nga faqja e internetit e Bundesamt für Migration und Flüchtlinge.

    CIPET
    pjesëmarrës

    Miq, po shkruaj për ata që janë kurioz për vazhdimin e procesit të transaksionit. Pas shpalljes së provimit të dytë, institucioni ku unë dhashë provimin hyri në sistemin Bundesamt für Migration und Flüchtlinge si rezultat.
    Pastaj 1 javë më vonë, 50% e parave që kam paguar për kursin është kthyer në llogarinë time. I uroj të gjithëve të lehtë.

    Ezggg
    pjesëmarrës

    Përshëndetje, do të kthehem në b1, kalova pa folur. Cilat janë rekomandimet tuaja?

    llambadari87
    pjesëmarrës

    Përshëndetje, do të kthehem në b1, kalova pa folur. Cilat janë rekomandimet tuaja?

    Kur do të merrni provimin? Do të marr provimin e Telc B1 në gusht dhe pjesa më e vështirë tingëllon si pjesa që flet. Ju tashmë e keni kaluar atë mbi ju. Për Schreiben, ju mund të shihni videot e kanalit të quajtur Yiğit Günal nga Youtube. Ju keni ndarë disa modele fjalish dhe me këto modele keni diçka për të shkruar në çdo shkronjë apo shembull të postës elektronike.

Duke shfaqur 5 përgjigje - 1 deri në 5 (5 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.