Brain 11 Piller

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    …mister…
    pjesëmarrës

    Ekspertët përgatitur një listë të artikujve 11 për të rritur fuqinë e trurit duke parandaluar kujtesën dhe inteligjencën verbuese. Këtu janë metodat për rritjen e fuqisë së trurit:

    1- Droga inteligjente: Droga si "Modafinil" e mban trurin zgjuar për 90 orë. Ajo rrit kimikatet që lejojnë të dhënat të rrjedhin nga një zonë e trurit në një tjetër.

    2- Ushqime: Ushqime të pasura me proteina përfitojnë. Mëngjesi i rregullt gjithashtu përmirëson performancën mendore; pijet e gazuara kanë efekt të kundërt.

    3- Muzika: determinedshtë përcaktuar se dëgjimi i Mozart-it në veçanti rrit inteligjencën matematikore dhe mësimet e muzikës rritin IQ të fëmijëve. Sidoqoftë, një efekt i tillë i muzikës pop nuk u pa.

    4 - Truri bionik: Është thënë se dhënia e sasisë së vogël të rrymës elektrike në tru me elektroda rrit fuqinë e trurit.

    5- Ushtrime mendore: Pyetjet e vështira të matematikës mprehin inteligjencën. IQ e fëmijëve që kishin ushtrime mendore për 5 javë u rrit me 8 pikë.

    6- Lojërat e kujtesës: Ju mund të mbani mend çdo kartë 52 në rend, duke identifikuar çdo kartë në kuvertën e kartave me një karakter dhe duke krijuar një histori me të gjithë personazhet.

    7-Sleep: 21 nuk fle për orë të tëra, ka një efekt të dehur në tru. Fjetja e gjumit të një nate të mirë pas orëve të punës të 2 e bën të mësuar më lehtë.

    8- Ecje: 3 herë në javë për të ecur gjysmë ore; 15 rrit përqindjen e të mësuarit, përqëndrimin dhe fuqinë logjike.

    9- Hobbies: Njerëzit e moshuar që thur apo zgjidh puzzles kanë më pak rrezik për zhvillimin e sëmundjeve të tilla si Alzheimer's.

    10- Përqendrimi: Ky është një ushtrim i rëndësishëm për trurin! Kur është në një punë, ajo merr rreth 15 minuta për të lejuar ri-përqendrimin pas një zbavitje të shkurtër.

    11 - Ekzaminimi neurologjik: Skanerët që tregojnë aktivitet në tru mund të përdoren gjithashtu për të kontrolluar aktivitetin e trurit.

    (Citation)

    elifxnumx
    pjesëmarrës

    Faleminderit ne rregull :)
    Informacioni është shumë logjik ..!

    …mister…
    pjesëmarrës

    Faleminderit ne rregull :)
    Informacioni është shumë logjik ..!

    nuk është elif77 :) :)

    pohpohperi
    pjesëmarrës

    Faleminderit mirë :) Jam i sigurt se ky informacion do të ndihmojë ... :) valle :)

    …mister…
    pjesëmarrës

    Faleminderit mirë :) Jam i sigurt se ky informacion do të ndihmojë ... :) valle :)

    Unë jam i kënaqur…. i turpëruar nga:)

    Michael në
    pjesëmarrës

    Këto janë gjëra shumë të vërteta që, kur bëhen, në fakt rrisin performancën jashtëzakonisht me përqindje…

    Anonim
    vizitor

    Falemnderit

    …mister…
    pjesëmarrës

    :angel: :angel: Nuk ka rendesi… :) Më vjen mirë që ishte e dobishme për ju ... turp për ju :)

    MAHSUM_UC është
    pjesëmarrës

    slm

    speed061
    pjesëmarrës

    Ju faleminderit zoteri per kete informacion.Por do ishte shume mire sikur te jepnit informacion te detajuar.Dua te mesoj gjermanisht por kam problem me vemendjen dhe harresen e tejskajshme.Do te isha mire sikur te me ndihmonit ne kete drejtim. Të fala...

    3,14
    pjesëmarrës

    up

Duke shfaqur 10 përgjigje - 1 deri në 10 (10 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.