Kursi i Gjuhës Jashtë Gjermanisë?

> Forumet > Mësim aktiv dhe metoda për mësim të gjuhës gjermane > Kursi i Gjuhës Jashtë Gjermanisë?

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    Headshot
    pjesëmarrës

    Hello there!
     
        Jam ende i ri në këtë forum Por mendoj se është një forum shumë i mirë. Epo, pa marrë një kurs gjuhe nga jashtë, internet, libra, etj. A mund të mësoni gjermanisht nga vende? Të kuptosh dhe flasësh? Pyes veten për këtë. Faleminderit paraprakisht !!!  :)

    sekada
    pjesëmarrës

    Nëse jeni duke filluar nga zero, unë them se duhet të keni një udhëzues.

    mavili_mavis
    pjesëmarrës

    Kam filluar nga zero nuk kam marrë ndonjë ndihmë, vetëm se ku të filloj është e rëndësishme dhe nëse jeni të vendosur, nuk ka asgjë që nuk do të jetë e mundur nëse thoni se e bëj.

    esma 64
    pjesëmarrës

    Unë kam ardhur nga unë vetë avancimin e duke provuar unë Turqinë veten time, kam mësuar diçka publicitet në kohën e kaluar akkusativ dative por tani nuk e di ende prapa në zarfet e mia Ku mbiemrat janë kaq të vetme Foljet to subjektl to olmuyo ju lutem olurmusunuz më ndihmoni

    Cintonik
    pjesëmarrës

    Gjermanishtja është një nga gjuhët me më shumë material në internet. Ka vërtet shumë burime për të mësuar gjermanisht.
    Nëse pyet cilat metoda mund të ndiqen gjatë mësimit të një gjuhe të huaj:
    1-Mësohet gramatika
    2-Fjala mësohet
    3-Disa fjali mësohen në kallëpe
    4-Praktika është bërë

    Duke bërë këto, ju mund të mësoni një gjuhë të huaj pa shkuar në një kurs.

    ZUZUU të
    pjesëmarrës

    une jam ne te njejten situate si ty.Mendoj se mund te kem sukses pa ndjekur asnje kurs.Fillova me alfabetin,numrat,ditet,foljet e lehte,dhe kam perparuar shume o yuppi :) Por e pata shume dobi të njohë gjuhën angleze.Unë përdor të njëjtat teknika gjatë mësimit.

    japonezja ime
    pjesëmarrës

    Ju mund të mësoni, por nuk do të funksionojë nëse nuk praktikoni praktikë ..

    samet_kys
    pjesëmarrës

    Miq, a mund të na flisni për librin më të mirë të gramatikës, duke lexuar libra, CD për miq si unë që do të fillojnë nga e para në gjermanisht? :)

    yejades
    pjesëmarrës

    Ka kaq shumë burime në internet tani sa nuk mendoj se kurset e elefantit janë të nevojshme për shumë njerëz. Sigurisht, disa njerëz kanë nevojë për udhëzues. Kjo situatë ndryshon pak nga personi në person. Përveç kësaj, kurset e gjuhës nuk mund të shtojnë shumë në aspektin praktik sepse i takon individit ta krijojë këtë. Por nëse jeni një person i vendosur dhe entuziast, pse të mos e bëni vetë? Gjithashtu, ata që kanë mësuar një gjuhë tjetër më parë e dinë më mirë se çfarë të bëjnë kur mësojnë një gjuhë të dytë. Sigurisht, kjo vlen për gjuhët perëndimore. Gjuhët si kineze dhe ruse janë në një pozicion shumë të ndryshëm. E rëndësishme është që të shfrytëzohen mirë mundësitë e disponueshme. E kam marrë formimin e anglishtes në klasën përgatitore në shkollën e mesme. Përveç kësaj, unë nuk kam marrë asnjë kurs. Sepse ishte humbje parash për mua. Ata kishin dhënë tashmë një arsim të mirë për sa i përket gramatikës. Pjesa tjetër varet nga unë, sepse nëse do t'i paguaja ata do të më tregonin të njëjtat gjëra. E kam pastruar vetë gramatikën. Unë u përpoqa të flas në Skype. Kam biseduar dhe funksionoi. Plus, u argëtova në të njëjtën kohë. Sinqerisht, nuk e ndjej nevojën të ndjek një kurs kur mësoj një gjuhë tjetër. Ka faqe në internet që shpjegojnë gramatikë shumë të mirë. Po përpiqem t'i hulumtoj këto dhe të mësoj vetë. Siç thashë për të folurit, ka shumë folës amtare për të ndihmuar. Merrni një mikrofon dhe praktikoni. Ju mësoni turqisht dhe ai do të mësojë gjuhën e tij...

    falënderim

    saaleske
    pjesëmarrës

    sapo fillova gjermanisht. Kur fillova, bleva librin gjermanisht me 2 sete të Fonos. Po mësoj vetë tani kam mbaruar një libër, ndërhyri shërbimi ushtarak, harrova pak. tani e kam trajtuar përsëri këtë incident. Unë jam duke pritur për këshillën tuaj miq

Duke shfaqur 9 përgjigje - 1 deri në 9 (9 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.