Rekomandimi i kursit gjerman të Düsseldorf

> Forumet > Kurse të Përgjithshme Gjermane dhe Gjermane A1 Kombinimi i Familjes > Rekomandimi i kursit gjerman të Düsseldorf

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    ertugruldusseldorf
    pjesëmarrës

    Përshëndetje djema, unë jetoj në Dusseldorf. A ka ndonjë kurs gjermanisht me një çmim të volitshëm që ju e dini dhe përjetoni në Düsseldorf?
    Duke filluar nga niveli A1... nuk gjeta shume opsione kur kerkova ne internet...

    Faleminderit për interesimin tuaj….

    posmasterr është
    pjesëmarrës

    Dusseldorf t është padyshim them Instituti Goethe git.ogrenip ogrenebileceg të pasur orada.b material dhe me cilësi të arsimit që unë me të vërtetë të kërkuar për të shkuar së pari në Gjermani, kur kam ardhur, sepse tr de've shkuar dhe idi.lak mrekullueshme Düsseldorf Koha Regjistrimi valvul yaptirmadim.b për të nuk është i përshtatshëm në aspektin larg Kërko derim.orayla.s momentin, por duke folur në Gjermani në se Sirët janë më shumë kurse dhe disa kurse janë almancay të gatshëm për të mësuar nga kjo fytyrë të jenë të kënaqur me vetëm lënë shtëpinë tuaj, por studenti është tërhequr në mënyrë më efikase Goethe Institut olacaktir.e tim

Duke shfaqur 1 përgjigje (1 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.