A kërkon dikush në Stamboll të mësojë gjermanishten dhe të kalojë provimin A1 në një hap?

< Forumet < Kurse të Përgjithshme Gjermane dhe Gjermane A1 Kombinimi i Familjes < A kërkon dikush në Stamboll të mësojë gjermanishten dhe të kalojë provimin A1 në një hap?

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    memduh
    pjesëmarrës

    Përshëndetje djema, ky është Memduh GÜNGÖR.

    Unë jetoj në lagjen Beylikdüzü të Stambollit. Jam takuar me Elif Hocën 2 muaj më parë përmes Almancax. Kam intervistuar me shumë kurse, por asnjëri prej tyre nuk më dukej i sinqertë. Sukseset e tij tashmë shpjegojnë se sa i thjeshtë arsimimi ofron. Pas diskutimeve të gjata, fillova të merrja mësime nga zonja Elif dhe dhashë provimin A23 më 2011 dhjetor 1. Rezultatet erdhën dje dhe 2 muaj më parë, megjithëse nuk dija as disa fjalë gjermanisht, arrita të marr 74 pikë në një provim të vetëm. Mësuesja Elif jep një mësim kaq të mirë sa të mbahet mend dhe gjithashtu ka burime dhe të dhëna shumë të mira. Në të njëjtën mënyrë, ai ofron një edukim tërësisht didaktik, jo një mësim përmendësh. Distanca midis shtëpisë sime dhe vendit ku kam marrë mësimet është 2,5 - 3 orë dhe kam udhëtuar me transport publik për 6 orë vajtje-ardhje çdo herë. Thashë “KOHA DO TË ZGJATË, LE TË JETË E GJATË” dhe padyshim që kisha të drejtë. FALEMINDERIT FALEMINDERIT MESUESE, FALEMINDERIT GJERMANI... Ata qe kerkojne kurs ne Stamboll, mos bredhin kot, mesues Elif, ka vetem nje edukatore per kete lende dhe une nuk njoh edukator tjeter.

    D EVSHMIA E DOKUMENTIT VIZUAL BSHT M poshtë. (Ishte provimi im i parë dhe më besoni, isha shumë i shqetësuar, nuk kisha ndonjë trajnim më parë. Falë mësuesit tim Elif, frika ime ishte zhdukur dhe unë ia arrita. Nuk ishte vetëm një mësuese, por edhe motra jonë.
    NJE SHIKIM HIT I PLOT ,,,,,

    a1.jpg

    mutim2
    pjesëmarrës

    Reklama të mira për elif hoca :)

    memduh
    pjesëmarrës

    Nuk eshte reklame vella me beso faktet jane te shkruara. Kam marrë trajnime nga ai personalisht. Ajo u bë mësuese dhe motra ime, Zoti e bekoftë, nuk i kursej lutjet, sidomos ditën e provimit, ishin të shumtë ata që kishin marrë kurse nga institucione të mëdha dhe i merrnin për të tretën herë. Pothuajse kemi mbetur me profesorë në krahasim me ata që pretendojnë se kanë marrë arsimin më të mirë....

    mutim2
    pjesëmarrës

    Eshte e vertete miku im sa e lumtur je... uroj te takosh gjithmone njerez te bukur sipas zemres tende..

    netalman nga
    pjesëmarrës

    Përshëndetje,

    Nuk mund të rezistoja sepse emri im u kalua, doja të shkruaja. :) Në vend të reklamës sime, këta miq që vijnë po përpiqen të falënderojnë almancax në këtë mënyrë sepse vijnë nga almancax dhe - të gjithë ata që jetojnë e dinë - kjo periudhë është me të vërtetë një periudhë shumë e vështirë dhe e mundimshme dhe njerëzit mund ta kuptojnë ngjyrën e punës vetëm pasi të kalojnë një kurs dhe të marrin një provim. Ata thjesht po përpiqen të ndihmojnë njëri-tjetrin që të mos gabojnë.

    Unë mendoj se nëse ka ndonjë që duhet falënderuar këtu, janë zyrtarët e Germanx-it, të cilët kanë qenë me ne plotësisht për hir të Zotit, pa kërkuar asnjë përfitim nga askush, përfshirë mua. Nuk kisha shumë gjëra që bëra, thjesht bëra detyrën time. Kjo është e sakta. Kjo është një platformë ku të gjithë, mësues dhe studentë, mund të përfitojnë dhe ndihmojnë njëri-tjetrin. Zoti i bekoftë të gjithë ata që kontribuan. Pershendetje dhe Pershendetje…

    mutim2
    pjesëmarrës

    Përshëndetje,

    Nuk mund të rezistoja sepse emri im u kalua, doja të shkruaja. :) Në vend të reklamës sime, këta miq që vijnë po përpiqen të falënderojnë almancax në këtë mënyrë sepse vijnë nga almancax dhe - të gjithë ata që jetojnë e dinë - kjo periudhë është me të vërtetë një periudhë shumë e vështirë dhe e mundimshme dhe njerëzit mund ta kuptojnë ngjyrën e punës vetëm pasi të kalojnë një kurs dhe të marrin një provim. Ata thjesht po përpiqen të ndihmojnë njëri-tjetrin që të mos gabojnë.

    Unë mendoj se nëse ka ndonjë që duhet falënderuar këtu, janë zyrtarët e Germanx-it, të cilët kanë qenë me ne plotësisht për hir të Zotit, pa kërkuar asnjë përfitim nga askush, përfshirë mua. Nuk kisha shumë gjëra që bëra, thjesht bëra detyrën time. Kjo është e sakta. Kjo është një platformë ku të gjithë, mësues dhe studentë, mund të përfitojnë dhe ndihmojnë njëri-tjetrin. Zoti i bekoftë të gjithë ata që kontribuan. Pershendetje dhe Pershendetje…

    Falë kësaj, mësuam kush jeni në mësuesen tonë Elif, ju uroj suksese ..

    netalman nga
    pjesëmarrës

    Danke schön.  :)  Zoti ju bekoftë.

    fotoademxnumx
    pjesëmarrës

    Mesues Elif me vjen mire qe erdha te ju fale kesaj faqeje dhe pata kenaqesine ta kaloj njehere edhe pse nuk di asnje gjermanisht Zoti ju bekofte dhe gjermanisht me vjen mire qe ju rekomandoj mësuese Elif, të cilën ua kam rekomanduar miqve të tjerë këtu dhe që ia ka dalë vetë në kurs, si financiarisht ashtu edhe shpirtërisht.

      data e provimit 01.20.2012
        rezultati: 83
    Përshëndetjet më të mira për Adam Demirin

    mësues feje
    pjesëmarrës

    Si erdhi që ne të përfundojmë kursin në 4 javë me sukses? Na vjen keq, por edhe në faqen tuaj të internetit nuk thotë se ku është kursi. ju nuk jeni të besueshëm. plotësisht reklamuar.

    netalman nga
    pjesëmarrës

    KEMI D PROSHMUAR ME ÇERTIFIKATAT Q WE JEMI T R BESUESHME P THER VITET, KLASAT E LARTA T R PRANUARA N THE PROVIM, DHE ASNJ ST NXUDNS NUK QENI N PROVIM.

    ADRESONI të mos shkruajmë ARSYET TONA NUK GJENI VETM RAJONIN, T ALL GJITHA TURQIA 'NUK JENI ADRESA e jona.

    NFSE AJO NUK T COM VJEN TOU JU, MUND T AS PYESI N TO AUTORITETET E SITS QRE JENI KERETU NG -GJermania!

    MuhaяяeM
    pjesëmarrës

    Si erdhi që ne të përfundojmë kursin në 4 javë me sukses? Na vjen keq, por edhe në faqen tuaj të internetit nuk thotë se ku është kursi. ju nuk jeni të besueshëm. plotësisht reklamuar.

    Statisticsshtë e qartë nga statistikat që nuk ka asnjë student të vetëm që ka rënë në provimin A1 deri më tani.

    mësues feje
    pjesëmarrës

    Nëse jemi të logjikshëm, asnjë garanci 100% e suksesit nuk mund të jepet askund në botë. Si ndodh që çdo kursant e kalon provimin? Nuk ka ende një adresë të dhënë në faqen e internetit. Thuhet transporti me një automjet, por vendi i specifikuar është Göztepe. pyes veten se si të arrihet =)

    dielosch
    pjesëmarrës

    Muharrem Admin Si mund ta jepni informacionin e kursit ku po ndodh?

    MuhaяяeM
    pjesëmarrës

    Nëse jemi të logjikshëm, asnjë garanci 100% e suksesit nuk mund të jepet askund në botë. Si ndodh që çdo kursant e kalon provimin? Nuk ka ende një adresë të dhënë në faqen e internetit. Thuhet transporti me një automjet, por vendi i specifikuar është Göztepe. pyes veten se si të arrihet =)

    Jepet garanci për njëqind për qind e suksesit, niveli i suksesit është i qartë. Komentet janë të qarta.
    Varet nga ju nëse do të respektohet ose jo.

    MuhaяяeM
    pjesëmarrës

    Muharrem Admin Si mund ta jepni informacionin e kursit ku po ndodh?

    Përshëndetni dielosch, ju keni shkuar një kohë të gjatë, të mirëpritur në forum. :)
    Kursi gjerman në Stamboll i përket mësuesit tonë, Elif, një nga instruktorët e almancax, dhe ka një shkallë shumë të lartë suksesi. :)

    mësues feje
    pjesëmarrës

    Unë mendoj se kjo faqe ka një marrëveshje me Znj. Elif Unë nuk e kuptoj atë që është më. E takova Elif të premten. faqja juaj e internetit ishte në friday edhe më shumë të premten. Pse duhet të kërkoj për një rrugë të detajuar. Lady Elif zotërim tha se ajo ka në telefon. E thirra Institutin Goethe dhe ata nuk e dinë një vend të tillë. Kështu që unë nuk po flas për kërkime.

Duke shfaqur 15 përgjigje - 1 deri në 15 (20 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.