Kthimi në një gjuhë të harruar (Çfarë duhet të bëni)

> Forumet > Kurse të Përgjithshme Gjermane dhe Gjermane A1 Kombinimi i Familjes > Kthimi në një gjuhë të harruar (Çfarë duhet të bëni)

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    Mentat
    pjesëmarrës

    Hello there!

    Unë pashë gjermanishten në shkollë të mesme, kaluan vite 6 nga ku ju shikoni në atë kohë edhe unë bxnumx certifikatë vardı.gramer Më kujtohet shumë mirë, unë mund të kthehet shkrime të caktuara nga të vogla, megjithëse shumë forcë. (Warning letra, opinione ligjore për kontrata të tilla, por si thashë, unë jam i të paturit e një shumë mjaft e fjalëve të zhdukur). Ku unë punoj tani dhe unë mund të flas rrjedhshëm në vendin gjermane do të jenë të ndryshme.

    dhe Ku duhet të fillojë për të kujtuar për mua për të përmirësuar fjalimin tim dhe gjuhën? E cila natyrisht duhet të shkoj? Unë jetoj në Stamboll, por unë mendoj unë shikuar në Institutin Goethe në kohë rekord kanë ikur, unë nuk e di ndonjë kurs tjetër. Unë gjithashtu e kuptoj se cilësia është ndoshta ku kam filluar kursin. Çfarë duhet të bëni?

    tugce_doerj është
    pjesëmarrës

    Nëse ju do të bëni në qoftë se kontrata është të mësuarit gjëja më e mirë e mirë librat e gjermane e leximit, të shikojnë TV dhe flasin. e cila lejon një për të kujtuar përsëri e gjuhës. körelir.konustukc mësuar vetëm gjuhën dinledikc paharrueshëm mësuar që vjen mbrapa.

    Ju mund të shkoni në qendrën e gjuhës në Stamboll. çertifikata që u dhanë është e vlefshme dhe ato janë shumë të mira. Unë shkova atje me 91 Unë fillova gramatikën time pa e ditur kursin gjerman

Duke shfaqur 1 përgjigje (1 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.