Qytetet ku jetojmë…

> Forumet > Cafe almancax > Qytetet ku jetojmë…

MIRË SE VINI NË FORUMET ALMANCAX. TË GJITHA INFORMACIONET QË KËRKONI PËR GJERMANINË DHE GJUHËN GJERMANE MUND TË GJENI NË FORUMET TONA.
    tugce_doerj është
    pjesëmarrës

    Miq, mendova se do t'u jepnim disa ide miqve tanë të rinj, nëse të gjithë flasin për qytetin në të cilin jetojnë, fuqinë e tyre të punës, fuqinë e tyre të punës etj. Të gjithë janë kuriozë për qytetin e së ardhmes ose qytetet fqinje në afërsi, ata fillojnë jetën e tyre të re me pak frikë. Mendova se ata do të merrnin informacion në lidhje me qytetet që do të vijnë nën këtë titull ..

    Mylau:

    Shtë një qytet shumë i vogël. Pjesa më e re e qytetit po lëviz nga këtu në perëndim ose në qytete më të mëdha. Blerja e përditshme e ushqimeve është shumë e lirë në krahasim me qytetet e tjera. mylau, një qytet i vogël i gjelbërimit të pastër, të qetë, qytetet tona fqinje janë reichenbach dhe netzschkau. ato janë pak më të mëdha se mylau në këto qytete. Njerëzit të cilët kanë pak ose aspak mundësi pune, duhet të shkojnë në qytete fqinje ose në qytete më të largëta. Hof-i më i afërt i qytetit të madh është 60 km larg nesh. Qytetet e zwickau dhe pluen janë 25 km larg. Ka mundësi pune atje, ju mund të gjeni gjithçka për aktivitetet shoqërore.

    Nuk ka jetë nate, restorant apo kafene në qytetin tonë. mylau është një qytet shumë i qetë dhe i qetë. Të rinjtë që janë të bukur për jetën e tyre janë të mirë, ata janë një qytet i mirë  ;)

    YAMANEF të
    pjesëmarrës

    Hi

    Hanau

    Është një qytet me një popullsi prej rreth 95,000 banorësh, nga të cilët gati 30% janë turq. Frankfurt 20 km Offenbach 10 km Darmstadt 50 km Aschaffenburg 30 Km

    Siç mund të shihet nga popullsia, ka shumë vende tregtare, argëtim dhe jetë nate të mjaftueshme për popullatën (sigurisht që ka një Frankfurt alternativ).
    Ka afërsisht 5 xhami në Hanau (që është shumë interesante, ato ndahen në pikëpamje kombëtare dhe fetare).
    Ka shumë tregje turke, përfshirë Tansas dhe të gjithë tregjet e njohura të Gjermanisë.
    Lumi Main-kinzig që kalon nëpër qytet është natyrshëm i bukur dhe ka një natyrë të gjelbër dhe të mrekullueshme që ia vlen të shihet.

    A mund të jepni një shembull të një qyteti me shumë alternativa për mundësi punësimi?
    Frankfurt flughafen, një nga aeroportet më të mëdha në Evropë
    Siç e dinë të gjithë, DUNLOP -GOODYEAR ndodhet këtu
    Në të njëjtën kohë, HERAEUS Kimia dhe industria e qelqit 
    një pjesë e madhe e popullsisë punon këtu

    Transporti është shumë i rehatshëm dhe është e mundur të shkoni atje ku dëshironi pa makinë, edhe nëse nuk keni makinë

    Ka rreth 5 kurse të gjuhës gjermane në Hanauda

    Me pak fjalë, është një qytet i bukur për të jetuar, por është e vështirë të mësosh gjermanisht (ka shumë turq, dyqane ushqimore, berberë, avokatë, punonjës kursi, punonjës aeroporti etj.).

    breakxnumxlov të
    pjesëmarrës

    Përshëndetje së pari Forume të mira

    Wuppertal 

    Ka natyrë të shkëlqyer dhe mundësi pune, është vendlindja e Friedrich Engels, pra është një rajon ku ka shumë komunistë materialistë dhe alevi. 

    Ketu perfshihen edhe Kuts fort partizane, edhe pse nuk jane si Duisbur Marlox, xhamia arabe dhe turke ujqesh gjithnje jane ndare e tjetersuar, cdo muaj behen luftime turke e ujqesh, gjermanet hane salsiçe dhe qeshin me tonat.

    Disa prej tyre e shikojnë, dhe unë e shikoj edhe duke qeshur edhe zhgënjyer.

    Popullsia mesatare është rreth 250000, ajo ka trenat e saj dhe të famshëm ajror, është i famshëm për të Gjelbërimi është përtej përsosur, ka një kopsht zoologjik, me pak fjalë është një qytet shumë i bukur nëse nuk prish njerëzit tanë

    Por për të deklaruar idetë e tyre dhe për të nxjerrë një ekip politik, ata bllokojnë reputacionin tonë shumë keq. Dikush del dhe bërtet me një flamur turk. 

    Nëse nuk i llogarisim tonat, ai është një qytet i fatit

    ustaxnumx
    pjesëmarrës

    A E DINI RODGAU, DO T COM VINI ATY! RESPEKTI

Duke shfaqur 3 përgjigje - 1 deri në 3 (3 gjithsej)
  • Për t'iu përgjigjur kësaj teme Ju duhet të jeni të identifikuar.